!
!
zz-ruzne-800px-krill_swarm-78kb
o krilovém oleji

Tři složky krilového oleje, které mají zásadní pozitivní vliv na činnost lidského organizmu:

Omega-3 kyseliny

 

Omega-3 je jeden druhů  polynenasycených mastných kyselin, stejně jako omega-6. Obě skupiny  jsou nazývány esenciální,  protože lidské tělo není schopno je vytvářet a musejí být tedy přijímány v potravě.  Ryby z chladných moří bohaté na oleje /jako losos, tuňák nebo makrela/ jsou jedním z nejlepších zdrojů dvou důležitých  omega-3 kyselin: EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová).

 

Omega-3 kyseliny jsou známé svým významem pro lidské zdraví. Jsou podstatnými součástmi buněčných stěn a hrají klíčovou roli pro fungování centrálního nervového systému  /mozek sám obsahuje DHA/. Také hrají nezastupitelnou roli v regulaci krevních sraženin, krevního tlaku a zánětů. EPA je zvláště důležitá pro rovnováhu imunity, DHA pro činnost mozku.

 

Důležitá rovnováha

Tělo spotřebuje přibližně stejné množství Omega-3 a Omega-6 kyselin. Bohužel ale naše strava dodává 10 – 20 krát více Omega-6 kyselin, protože tyto jsou obsaženy obilninách, rostlinných olejích, drůbeži a vejcích.  Tato nerovnováha vede ke zdravotním obtížím. Omega-3 i Omega-6 kyseliny hrají důležitou roli v zánětlivých procesech, které jsou projevem činnosti imunitního systému organizmu. Jednoduše řečeno, zatímco Omega-6 kyseliny jsou motorem startujícím zánětlivé reakce na infekce, Omega-3 kyseliny jsou brzdou zánětů, která pomáhá udržet organizmus v normálním stavu. Experti odhalili, že nadbytečná hladina Omega-6 kyselin vede k riziku zdravotních komplikací spojených se záněty /srdeční choroby, artritida, cukrovka a řada dalších potíží/. Nejlepším řešením shora uvedeného problému je znovuzískání rovnováhy mezi mastnými kyselinami konzumací Omega-3 kyselin. Krilový olej může tento problém vyřešit, protože obsahuje 15x více Omega-3 kyselin než Omega-6 kyselin.

 

Fosfolipidy

 

Každá buňka v těle potřebuje fosfolipidy, což jsou tuky, které jsou klíčovou stavební látkou buněčných stěn. Fosfolipidy, kterým se přezdívá „strážci brány“ buněk  vytvářejí mikroskopickou bariéru, která má za úkol odfiltrovat toxiny, jež mohou vést k nákaze. Buňky potřebují dostatečné množství těchto fosfolipidů, aby dokázaly čelit stresu a vnějším toxinům, které se neustále snaží ohrozit naše zdraví. Fosfopidy také pomáhají v boji proti volným radikálům, pokud tyto oslabenou buněčnou stěnou proniknou do buňky ve snaze jí zničit.

 

Co dělá fosfolipidy v krilovém oleji tak jedinečnými je skutečnost, že jsou velmi podobné těm, které jsou obsaženy v našem mozku, orgánu s více fosfolipidy v buněčných stěnách než kolik mají buňky v jakékoli jiné části těla.

 

Krilový olej je zdrojem tří pro mozek důležitých fosfolipidů - jsou to fosfatidylcholin,

fosfatidylinositol a fosfatidylethanolamin. Například cholin je důležitý pro neurotransmitter acetylcholin, látku v mozku, která hraje důležitou roli při ovládání svalů, paměti, nálady a spánku a také pro funkci orgánů jako je srdce.

 

Molekuly EPA a DHA v krilovém oleji jsou extrémně účinné právě proto, že jsou vázány na fosfolipidy v chemické struktuře, která zvyšuje jejich vstřebatelnost a využitelnost v lidském těle ve srovnání s běžnými rybími oleji, ve kterých jsou Omega-3 kyseliny vázány na glyceridy.

 

Antioxidanty

 

Třetí složkou synergie blahodárného  působení Neptune krilového oleje je skupina silných přírodních antioxidantů. Tyto sloučeniny pomáhají bojovat proti devastujícím účinkům tzv. volných radikálů, které mohou chronicky poškozovat buňky. Dále mají některé antioxidanty anti-age účinek.

 

Schopnost likvidace volných radikálů, zejména radikálů na bázi kyslíku, je 48x vyšší než u běžného rybího oleje a cca 300x vyšší než u dalších antioxidantů, vitamínů A e E.