bosshammer-nko-logo-orig-1154kb
O výrobci

Společnost Neptune Technologies & Bioressources Inc. z  Quebecu v Kanadě je nejen předním výrobcem extraktu z krilu, ale především je průkopníkem technologií na zpracování krilového oleje a    zásadní podíl na vědeckém  výzkumu jeho účinků.

 

 

Snahy odborníků z mnohých zemí /např. Rusko nebo Japonsko/ o úpravu krunýřovky  do formy vhodné ke konzumaci člověkem selhaly kvůli velmi krátké době použití po zmrazení a opětovném rozmrazení. Pak se objevila revoluční myšlenka využít tohoto živočicha k léčebným účelům pro jeho olej.  Vědci se dlouhá léta snažili extrahovat z krunýřovky olej tak, aby se nezničily žádoucí látky, ale bez úspěchu. To se ale v poslední době změnilo díky postupu patentovanému společností Neptune Technologies & Bioressources Inc. Tým odborníků po dobu pěti let zkoumal, jak olej z krilu vytěžit a zachovat při tom žádoucí látky.  Tato jedinečná technologie byla vyvinuta ve spolupráci s University of Sher-Brooke v Quebecu. Zároveň byl krilový olej testován na těžké kovy, polychlorované bifenyly a pesticidy, a u všech těchto látek byly zaznamenány podprahové hodnoty.

 

Neptune Krill Oil ® je také prvním krilovým olejem schváleným Americkým úřadem pro potraviny a léčiva /U.S. Food and Drugs Administration/ pro trh v USA jako nový doplněk stravy.